طبیب فام

حجامت

حجامت و طب سنتی

حجامت نیز هم چون زالو درمانی یک روشی درمانی باستانی است، که در طیف وسیعی از معالجه بیماری های مختلف  مورد استفاده قرار می گیرد. طبق گفته برخی از اطبا طب سنتی، حجامت قرار است بهبودی را بهبود بخشد. این جمله در واقع نقطه رواج طب سنتی در جهان بود.

ممکن است عده ای حجامت درمانی را در حال حاضر مرسوم بدانند، اما حجامت علمی است، که با فرهنگ درمان و پزشکی مصر، چین و منطقه خاورمیانه عجین شده است. یکی از قدیمی ترین کتاب های درسی پزشکی جهان، Ebers Papyrus، توضیح می دهد که چگونه مصریان باستان از حجامت درمانی استفاده می کردند.

حجامت نه تنها بخشی از تاریخ درمان پزشکی خاورمیانه است، بلکه اساس تشکیل دهنده طب سنتی جهان است. حجامت در گذشته در کشور هایی نظیر ایران، هند، یونان، مصر … به منظور درمان بیماری های مختلف استفاده می شد. این علم پس از مدتی از شرق به سمت غرب رواج یافت تا جایی که بسیاری از مردم اروپایی و افراد ساکن ایالت متحده آمریکا از حجامت به منظور تسکین درد های مختلف استفاده می کردند.

حجامت در درمان بیماری های کمر و گردن، بیماری های پوستی مانند آکنه و کهیر، کاهش کلسترول خون، میگرن، آرتروز زانو و زانو درد، بهبود عملکرد سیستم ایمنی، رشد مو و جلوگیری از ریزش مو، مشکلات گوارشی و … بسیار موثر است. از دیدگاه علم بیولوژی و بیولوژیستان، هنوز مشخص نیست که چگونه استفاده از مکش و کشیدن خون از نواحی زیر پوست، تمام این فواید فوق را ارائه می دهد.

هزینه حجامت عام 70 هزار تومان و حجامت خاص 100 هزار تومان می باشد.

مزایای مزاج شناسی

آسان و بدون درد
پاسخگویی سریع
مقرون به صرفه
تشخیص فقط از طریق مشاهده
درصد موفقیت بالا

چگونه برای شرکت در جلسات حجامت اقدام کنم؟

جهت شرکت در جلسات حجامت در مجموعه ی طبیب فام، کافیست از طریق لینک زیر نسبت به تکمیل فرم درخواست اقدام نمایید تا همکاران ما در اولین فرصت جهت هماهنگی و نوبت دهی با شما تماس حاصل فرمایند.

چرا مرکز طب سنتی طبیب فام؟

تمامی جلسات حجامت زیر نظر سرکار خانم دکتر وحیده صمیمی فام، متخصص طب سنتی از دانشگاه INTI مالزی انجام می شوند. به یاد داشته باشید که حجامت باید زیر نظر افاد آموزش دیده و در محیطی ایزوله و بدون آلدگی انجام شود تا از عوارض عفونی پس از حجامت جلوگیری شود.

خروج از نسخه موبایل