چهره شناسی در طب سنتی

طب سوزنی در درمان افسردگی و اضطراب
8 دی 1400
عنبیه شناسی یا ایریدولوژی چیست؟
14 دی 1400

چهره شناسی در طب سنتی 

چهره شناسی راهی برای تشخیص مزاج شناسی و درک بیماری در طب سنتی است .اولین قدم در چهره شناسی اطلاعاتی را در محیطی که منبع نور آن مصنوعی است در مورد چهره صورت جمع اوری می کنند که اینکار توسط پزشک طب سنتی انجام می شود .پس از بررسی های اولیه بر اساس تئوری های طب سنتی صورت را به پنج دسته تقسیم‌می کنند و توسط پزشک طب سنتی آنالیز می شود .این پنج قسمت شامل پیشانی ، بینی ، دوگونه ، فک است !روش چهره شناسی یک روش تشخیص بسیار مهمی در طب سنتی است .در این مقاله به چهره شناسی در طب سنتی میپردازیم.

 

چهره شناسی در طب سنتی

مزاج شناسی از طریق چهره

انسان ها با دیدن چهره ها می توانند هویت ،جنسیت ،سن ، روحیه ، نژاد را تشخیص دهند..

صورت شما وضعیت داخلی بدن و بیماری های آن را آشکار می کند.

زردی چشم ها

اگر متوجه رنگ زرد خفیفی در چشم هایتان به خصوص در سفیدی چشم شده اید ممکن است دچار زردی شده باشید. شاید برایتان سوال پیش بیاید که زردی چیست ؟ وقتی که بیلی روبین در خون و بافت های بدن افزایش می یابد زردی در بدن ایجاد می شود در حالت عادی، کبد بیلی روبین را به همراه سلول های قرمز قدیمی دفع می کند ،دیگر علائم زردی که می توان به آن اشاره کرد :خستگی، سردرد، تب، کم اشتهایی، تهوع، کاهش وزن، درد شکم، خارش پوست و کم رنگی ادرار و مدفوع

لو‌پوس

هر جوشی که بر روی پوست صورت ظاهر می شود، مشکلی را در بدن دارد برملا می کند اگر جوش هایی در امتداد گونه ها که شبیه به آفتاب سوختگی باشد دارید متاسفانه  به احتمال زیاد به بیماری لوپس دچار شدید .

رنگ پریدگی پوست صورت

یکی از دلایل مهمی که دچار رنگ پریدگی پوست می شوید کم خونی است.یا فقر آهن به دلیل کمبود آهن، بدن نمی تواند هموگلوبین مورد نیاز خود را که باعث به وجود آمدن رنگ قرمز خون می شود، تولید کند .

اگر کمبود آهن شدید داشته باشید بقیه قسمت های صورت شما مانند زیر پلک داخل دهان یا لب هایتان رنگ پریده تر یا کبود نشان دهد . خستگی شدید، سردرد، سردی دست ها و پا ها و شکنندگی ناخن ها از دیگر علائم فقر شدید آهن هستند . با مصرف رژیم غذایی سالم مانند گوشت، عدس و لوبیا و مصرف مکمل آهن خود می توانید این عارضه را کنترل کنید .

خشکی و پوسته پوسته شدن لب :

نشانه اصلی این مشکل کمبود آب در بدن است . لازم است بدانید که ۳۰ درصد اب بدن در پوست قرار دارد. که در صورت کمبود اب در بدن پویت شادابی خود را از دست می دهد و خشک می شود. و موجب ترک خوردن لب ها می شوند .همچنین کم آبی ، مانع عرق کردن و عدم دفع چربی و آلودگی بر روی پوست  شود که باعث افزایش احتمال ابتلا به آکنه، اگزما و پسوریازیس می گردد.

 

طبیب فام

عنبیه شناسی،طب سنتی،زالودرمانی،ماساژ درمانی