پیچیدن نایلون دور شکم چه تاثیری دارد ؟

تاثیر ورزش و درمان سلولیت
21 دی 1400
رژیم سم زدایی یا دیتاکس چیست؟
26 دی 1400

پیچیدن نایلون دور شکم چه تاثیری دارد ؟

پیچیدن نایلون دور شکم چه تاثیری دارد ؟ شیوه های لاغری و کاهش وزن فقط به ورزش کردن و رژیم لاغری مربوط نمی شود. راهکارهای زیادی برای لاغری وجود دارد از جمله بستن نایلون به شکم. البته فراموش نکنید برای کاهش وزن اصولی و تناسب اندام باید به تدریج با رعایت رژیم غذایی و داشتن برنامه های ورزشی تلاش کرد . بستن نایلون یا سلفون به دور بدن، باعث از دست رفتن آب بدن و ایجاد تعریق زیاد می شود که به ظاهر باعث کاهش وزن می شود اما این وزن از دست داده موقتی است و سریعا برمی گردد.

 

پیچیدن نایلون دور شکم چه تاثیری دارد ؟

آیا بستن پلاستیک دور شکم باعث لاغری می‌شود؟

بستن پلاستیک به دور خود باعث دهیدارته شدن بدن می شود. یعنی بدن آب مورد نیاز خود را از دست می دهد و موجب خستگی زودرس، کاهش بازدهی ورزش، گرما زدگی و … می شود. خوب است بدانید که این وزنی که با تعریق زیاد از دست رفته است بعد از خوردن مایعات مجددا بر می گردد .

بعضی از افراد نایلون یا سلفون را به بدن خود می بندند و فکر می کنند که با تعریق زیاد و از دست دادن آب بدن موجب کاهش وزن و در نهایت لاغری آن ها می شود اما این روش می تواند عوارض بسیار جدی و جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

خطرات پوشش پلاستیکی برای کاهش وزن :

کاهش وزن موقت :

وزنی که با از دست دادن تعریق زیاد کاهش یابد سریعا بعد از خوردن مایعات بر می گردد .

کم آبی بدن :

عرق خفیف با استفاده از این پوشش ها سبب می شود که بدن کم آب شود که کم آبی هم مشکلاتی راه به همراه خود دارد .

مواد خطرناک :

ساختار بعضی از نایلون ها ممکن است حاوی مواد شیمایی مضر و مصنوعی باشد که ممکن است که واکنش های آلرژیک در بدن شما ایجاد کند .

نکته مهم برای لاغری و ‌کاهش وزن با نایلون :

از انجا که با بسته بندی بدنتان توسط نایلون یا سلفون نه تنها هیچ تاثیری روی کاهش وزن شما ندارد بلکه ممکن است به بدنتان آسیب بزند بنابراین بهتر است با روش های اصولی برای تناسب اندام خود تلاش کنید.

در هنگام تمرینات ورزشی شکمی، بستن شکم با پلاستیک یا هر چیز دیگری کاملا اشتباه است. چون باعث می شود انقباض صورت نگیرد. و در نتیجه خون رسانی کاهش پیدا می کند.

 

طبیب فام

عنبیه شناسی،طب سنتی،زالودرمانی،ماساژ درمانی