هومیوپاتی چیست؟

زالو درمانی برای رفع ریزش مو
11 آبان 1400
فصدخون چیست؟
16 آبان 1400

هومیوپاتی چیست؟

هومیوپاتی یک روش درمانی است که امروزه در بسیاری از کشورها رایج شده است. اما برای دریافت پاسخ به این سوال که آیا این روش واقعا در درمان بیماری ‌ها موثر است یا خیر با ما همراه باشید. در این مقاله ابتدا به عنوان هومیوپاتی چیست می پردازیم. و سپس درمان هومیوپاتی را بررسی می کنیم. در مورد اینکه داروهای هومیوپاتی چگونه عمل می کنند و مکانیسم درمان چیست نظرات مختلفی وجود دارد. البته در ابتدای مقاله باید بگوییم داروی هومیوپاتی خود در حقیقت توانایی ایجاد بیماری را دارد. و مانند یک واکسن عمل می کند.

 

هومیوپاتی چیست؟

هومیوپاتی چیست؟

هومیوپاتی یا همسان درمانی نوعی درمان است که در آن سیستم ایمنی و حیاتی انسان تحریک می شود. و یا به عبارتی دیگر سیستم عصبی و روانی و ایمنی بیمار باعث می شود فرد روند درمان را با سرعت بیشتر طی کند. یعنی فرد با تحریک قوای حیاتی و ایمنی خود درمان می شود.

این روش درمانی مقاومت بدن را در مقابل بیماری ها افزایش می دهد.

درمان بیماری ها توسط هومیوپاتی

از نظر متخصصان این روش درمانی، در یک بدن فقط یک بیماری ایجاد می شود. و سایر علائمی که در بدن ایجاد می شود، ناشی از همان بیماری است.

بیماری نظیر آلرژی، میگرن، افسردگی، انواع سندروم، اسهال، آنفولانزا و … با روش هومیوپاتی قابل درمان هستند.

البته باید توجه داشته باشید که از این روش درمانی برای درمان بیماری هایی که تهدیدی جدی برای سلامتی انسان هستند، مانند سرطان و بیماری های قلبی تنفسی و آسم استفاده نکنید.

همچنین این نوع درمان برای جایگزین شدن واکسن تحت هیچ شرایطی مناسب نیست.

داروهای هومیوپاتی

در روش درمانی هومیوپاتی داروهای خاصی با دوز بسیار پایین با فاصله زمانی دو یا سه بار در ماه تزریق می شوند. البته همه این میزان ها بستگی به نظر متخصص علم هومیوپاتی دارد.

ممکن است تشخیص متخصص شما به تجویز بیشتر دارو با دوز بالاتر باشد. البته ناگفته نماند که این داروها شیمیایی نبوده و در بسیاری از کشورهای اروپایی تولید می‌ شود. برای تشخیص داروی مناسب برای یک بیمار باید تمامی علائم جسمی، احساسی و ذهنی او بررسی شود.

و سپس دارویی منطبق با وضعیت بیمار تجویز شود. ضمن اینکه داروهای هومیوپاتی فاقد عوارض جانبی ماندگار هستند.

کلام آخر

متخصصان هومیپاتی معتقدند ماده ‌ای که باعث بروز بیماری در انسان سالم می شود، می ‌تواند در درمان همان بیماری در بدن بیمار نتیجه بخش باشد. این روش درمانی توانسته است در دنیا محبوبیت زیادی در بین دیگر روش‌‎ های درمانی جایگزین به دست آورد. زیرا این نوع درمان به احساسات و حالات روحی بیمار توجه ویژه ای می کند.

طبیب فام

عنبیه شناسی،طب سنتی،زالودرمانی،ماساژ درمانی