مهم ترین علائم کبد چرب را بشناسید!

فصد خون بهتر است یا حجامت
23 آذر 1400
روغن های حیوانی برای سلامتی مفید یا مضر هستند؟
29 آذر 1400

مهم ترین علائم کبد چرب را بشناسید!

کبد چرب یکی از بیماری هایی است که  پس از بروز در کبد ، می تواند سلامت کل بدن را به خطر بیاندازد. چون یکی از اندام های حیاتی و مهم در بدن است. و وظیفه اصلی آن تصفیه خون در بدن است. بیماری کبد از تجمع بیش از حد چربی  در کبد به وجود می آید.و تولید چربی نیز علائم مختلفی دارد که مهمترین آن، مصرف زیا الکل است.که می تواند بیماری کبد الکلی را به همراه داشته باشد. و اکثر افرادی که به این بیماری مبتلا هستند. بدون علائم هستند و برای آن ها مشکل جدی ایجاد نمی کند باز با این حال می تواند موجب آسیب رساندن به کبد شود . کبد چرب بیماری است که از اشتباهات غذایی ایجاد می شود . در ادامه با ما همراه باشید تا مهم ترین علائم کبد چرب را بشناسید!

مهم ترین علائم کبد چرب را بشناسید!

 

علائم کبد چرب چیست ؟

افرادی که به بیماری کبد چرب مبتلا هستند اغلب بدون علائم هستند. یکی از علائم کبد چرب درد شکمی یا احساس پر بودن در سمت راست بالای شکم و یا حالت تهوع و از دست دادن اشتها و کاهش وزن است. به یکی از علائم مهم این بیماری  که می توان اشاره کرد زرد رنگ شدن پوست و سفیدی پوست و یا تورم دست و پا و حتی ضعف بدنی است.

کبد چرا چگونه می توان تشخیص داد ؟

همانطور که گفته شده است تشخیص این بیماری در منزل کاری سخت و دشواری است.

تشخیص این بیماری با یک تست خون است که در آن سطح آنزیم های کبد را مورد بررسی قرار می گیرند .

افزایش آنزیم های کبد یک علائم است که نشان دهد کبد شما دچار آسیب هایی شده است. ممکن است پزشک مربوطه  برای تشخیص درست کبد درخواست سی تی اسکن کبد و بیوپسی کبد برای میزان پیشرفت این بیماری کند .

برای درمان علائم کبد چرب چه باید کرد؟

هیچ داروی خاصی برای درمان بیماری کبد چرب وجود ندارد. ولی با این حال پزشکان مسائلی که در به وجود آمدن کبد چرب دخیل هستند را کنترل می کنند.اما پزشکان توصیه هایی برای کنترل این بیماری دارند که عبارتند از:

کاهش وزن، عدم مصرف الکل ، مصرف داروهای دیابت و کلسترول و تری گلیسیرید ، مصرف ویتامین E

تغییر در شیوه زندگی و داشتن یک رژیم غذایی سالم یعنی حذف غذاهای ناسالم و خوردن غذاهای مقوی و سالم.

 

طبیب فام

عنبیه شناسی،طب سنتی،زالودرمانی،ماساژ درمانی