فصدخون چیست؟

هومیوپاتی چیست؟
13 آبان 1400
سوجوک چیست؟
8 آذر 1400

فصدخون چیست؟

احتمالا شما با روش‌های طب سنتی مانند بادکش و حجامت آشنا هستید و می دانید که با استفاده از این روش های درمانی می توان بسیاری از بیماری ها را درمان کرد. اما احتمال بسیار زیاد با درمان فصدخون آشنایی ندارید. این نوع درمان که یک روش شبه پزشکی می باشد، بدین صورت است که با ایجاد که با ایجاد شکاف در رگ ‌های بدن و خارج کردن خون آلوده و سموم بدن، می ‌توان بسیاری از عارضه‌ ها را توسط آن درمان کرد. این نوع درمان امروزه نه تنها به صورت سنتی بلکه در کلینیک ‌های پزشکی نیز انجام می ‌شود. در این نوشته به مبحث فصدخون چیست می پردازیم. و اینکه چگونه می ‌تواند به درمان برخی از عارضه ‌های بدن کمک کند؟ اگر شما هم علاقه دارید تا با این روش قدیمی در طب سنتی آشنا شوید، تا پایان با ما همراه باشید.

 

فصدخون چیست؟

فصد خون چیست؟

فصد خون یا رگ زنی یکی از روش ‌های خون گیری در طب سنتی است. این عمل باعث دفع بسیاری از سموم بدن انسان می شود. البته رگ زنی باید حتما توسط افراد متخصص و ماهر انجام شود.

علمای طب سنتی معتقدند که فصد خون می تواند در راستای تعادل بدن انسان عمل کند و از ایجاد بیماری جلوگیری نماید.

مزایای فصدخون

فصد خون به عنوان یکی از بهترین روش‌های طب سنتی در کمترین زمان سموم و خون لخته را از بدن انسان دفع می کند. فصد خون مزایای زیادی دارد که در اینجا به بخشی از آن اشاره می کنیم.

کاهش کلسترول خون

تناسب گلبول های قرمز

تنظیم میزان آهن در بدن

درمان بیماری های خاص

فصد برای چه کسانی توصیه می‌ شود؟

این روش درمانی به دلیل اینکه با خروج خون همراه است، برای بیماری های تالاسمی و کم خونی توصیه نمی شود.

افرادی که از سلامت جسمانی ضعیفی برخوردارند، فصد خون ممکن است باعث آسیب به کبدف قلب و کلیه بیمار شود.

همینطور کودکان، سالمندان و زنان باردار نباید اقدام به فصد رگ کنند. همچنین طی تحقیقاتی ثابت شده که ساکنین مناطق کوهستانی و سردسیر نباید عمل پاکسازی خون از طریق فصد را انجام دهند.

کلام پایانی

فصد درمانی یک روش درمانی بسیار امن است و انجام این عمل، هیچگونه عوارضی ندارد. فصد درمانی بسیار سریع انجام می ‌شود و به مصرف دارو برای درمان احتیاجی نیست.

این روش کمترین عوارض جانبی را دارد و با تکرار فصد درمانی، تعداد گلبول ‌های قرمز خون به سطح نرمال خود می ‌رسد و باعث می ‌شود پمپاژ قلب بسیار مؤثرتر انجام شود.

طبیب فام

عنبیه شناسی،طب سنتی،زالودرمانی،ماساژ درمانی