عنبیه شناسی یا ایریدولوژی چیست؟

چهره شناسی در طب سنتی
12 دی 1400
از کجا بفهمیم بدنمان چه ویتامینی کم دارد؟
19 دی 1400

عنبیه شناسی یا ایریدولوژی چیست؟

عنبیه شناسی یا ایریدولوژی یک رشته از تخصص پزشکی است که از زمان های دور وجود داشته و از آن بعنوان پنجره روح یاد می شود. اما تعداد کمی از مردم این علم را می شناسند. و به آن اعتقاد دارند. این علم بدین صورت است که رنگ دانه ها و ساختار عنبیه چشم اطلاعاتی را به متخصص این علم می دهد. که از بیماری های درون فرد باخبر می شوند. اگر شما نیز از نزدیک به چشمان خود در یک آینه نگاه کنید، متوجه خواهید شد که عنبیه ها نیز مانند اثر انگشت، اثر زبان و صورت، مختلف بوده و هیچ کدام دقیقاً شبیه دیگری نیستند. در این نوشته به مبحث عنبیه شناسی یا ایریدولوژی چیست می پردازیم.

عنبیه شناسی یا ایریدولوژی چیست؟

عنبیه شناسی چیست؟

ایریدولوژی بر مبنای علم مطالعه چشم هاست. بدین صورت که قسمت رنگی چشم مورد مطالعه قرار می گیرد. این علم یکی از پیچیده ترین ساختارهای بافتی بدن انسان است. با شناخت عنبیه انسان می توان پی به شرایط فیزیولوژیکی بیمار برد. شرایطی از جمله خطرات سلامتی روانمی، چالش ها و خصوصیات شخصیتی انسان.

متخصص این علم نیز می تواند با ارزیابی سیستم های مختلف بدن شرایط جسمی بیمار را شناسایی کند. همچنین با این علم می توان به تمایلات ارثی شخص نیز دست یافت.

ایریدولوژی و سلامتی انسان

برای اینکه انسان بتواند سلامتی خود را حفظ کند و از بروز بیماری ها جلوگیری کند، باید به شناخت کامل و درک درست از بدن خود برسد. ایریدولوژی علمی است که می تواند به انسان کمک کند تا اجزای مختلف بدن خود را بشناسد. و اقدامات لازم را در جهت سلامتی و تندرستی خود انجام دهد.

ایریدولوژی باعث می شود انسان اطلاعاتی در خصوص سیگنال های بدن به دست آورد. و بتواند این سیگنال ها را مدیریت کند. این علم به گونه ای است که قبل از ایجاد مشکلات جدی می توان از آن آگاه شد. و تمهیدات لازم را برای پیشگیری فراهم کرد.

بنابراین، می توان به کمک دانش عنبیه شناسی، بیماری را ده ها سال قبل از ظاهر شدن، درمان کرد. اقدامات پیشگیرانه برای بهبود سلامتی و جلوگیری از بیماری های مختلف، تنها از عهده علم پر رمز و راز و جذاب عنبیه شناسی بر می آید.

البته تشخیص غلط نیز در این علم ممکن است. و علت آن نیز می تواند به خاطر واکنش های ناشی از اشعه ایکس، استفاده از مواد شوینده سولفات دار، مصرف مداوم داروهای شیمیایی و استفاده مداوم از غذاهای تصفیه شده و سنتز شده باشد.

طبیب فام

عنبیه شناسی،طب سنتی،زالودرمانی،ماساژ درمانی