طب سوزنی در درمان افسردگی و اضطراب

تفاوت طبع و مزاج چیست؟
6 دی 1400
چهره شناسی در طب سنتی
12 دی 1400

طب سوزنی در درمان افسردگی و اضطراب

اضطراب و افسردگی از طریق عواملی مانند بیولوژیک و یا ژنتیک در فرد ایجاد می شود. که به عنوان یک بیماری ذهنی شناخته شده است. این بیماری ربطی به میزان سن و یا جنسیت ندارد اما اکثرا در جوانان و خانم ها بیشتر رخ می دهد.  پانزده درصد از مردمان ایران مبتلا به این بیماری می باشند که این آمار همچنین رو به افزایش است. اگر نتوانید آن را مهار کنید این بیماری رسد کرده و خطرات جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت. حتی در بسیار از موارد شاهد خودکشی بیمار هم بوده ایم. در این مقاله به طب سوزنی در درمان افسردگی و اضطراب میپردازیم.

طب سوزنی در درمان افسردگی و اضطراب

شایع ترین نشانه های افسردگی

یکی از شایع ترین نشانه های افسردگی و اضطراب کم خوری و یا پر خوری؛ نا امیدی؛ درد ؛ تصور خودکشی و یا مرگ می باشد .

اغلب افراد برای درمان این بیماری از دارو های شیمیایی استفاده می کنند. که این روش بسیار مضر می باشد و عوارض بسیاری را بر بدن انسان دارد .

با توجه به تحقیقات و بررسی های که انجام شده بهترین درمان برای این بیماری روش های طبیعی می باشد. که یکی از بهترین این روش ها طب سوزنی می باشد .

طب سوزنی

طب سوزنی یکی از درمان های شرقی باستان می باشد. که قدمت این روش درمان 3000 سال بوده ؛ در این درمان از سوزن های استفاده می کنند که مانند نخ می باشد. و این سوزن ها را بر روی اعصاب سر تا سر بدن می گذارند .

اعصاب های بسیاری وجود دارند که افسردگی و یا اضطراب را از بین می برند .با انجام عمل طب سوزنی بدن انسان به ایمنی و سیستم عصبی خود باز می گردد .

طب سوزنی نیز با تحریک اعصاب حسی بدن انسان کاری می کند تا افسردگی و اضطراب در انسان از بین برود.

در طب سوزنی هر سوزنی که وارد بدن می شود. یک عصب حسی را تحریک می کند و باعث ارتباط آن عصب با مغز می شود و از  سیستم ایمنی بدن پاسخ مثبتی را دریافت می کند .

این روش باعث می شود تا اندورفین ترشح کند. که این ترشح مسکن طبیعی خود بدن می باشد و در نتیجه این بیماری را تسکین می دهد .

روش طب سوزنی علاوه بر تاثیر مثبتی که دارد ؛ عوارض بسیاری کمی نسبت به دارو های شیمیایی ؛ این روش باعث می شود که اندورفین ترشح کند؛ باعث آرامش فرد می شود .

 

طبیب فام

عنبیه شناسی،طب سنتی،زالودرمانی،ماساژ درمانی