سوجوک چیست؟

فصدخون چیست؟
16 آبان 1400
سم زدایی چیست؟
14 آذر 1400

سوجوک چیست؟

سوجوک چیست؟ سوجوک روشی در درمان است که به معالجه ی بیماری ها از طریق دست، پا،گوش و کانال های انرژی می پردازد.در علم سوجوک در واقع در کف دست وپا یا گوش نقاطی هستند که نشان دهنده یا منعکس کننده ی اعضای بدن هستند.مثلا نقاطی مربوط به کبد ،معده،سر و… وجود دارند که با روش ها و تکنیک هایی ساده ،این قسمت ها را تحت تاثیر قرار میدهیم تا به نتیجه ی مورد نظر دست پیدا کنیم.

به زبان ساده تر نقاطی از دست یا پا یا گوش تحریک میشوند و باعث به گردش درآمدن انرژی میشوند.

تاثیری که از این علم می گیریم تاثیری سریع ،ساده و بدون عوارض است و نگرانی برای اینکه به سلامتی لطمه ای بزند وجود ندارد.

 

سوجوک چیست؟

سوجوک چیست؟

طب سوجوک در چه مواردی کاربرد دارد ؟

در کاهش و افزایش مناسب وزن

اختلالات هورمونی و بیماری های زنانه

برای زیبایی پوست و موارد مربوط به رشد و ریزش مو

درد کمر ،زانو ،عضلات،استخوان ها

بیماری های ام اس ،اعصاب،میگرن و انواع سردردها

کم انرژی بودن ،قدرت تمرکز

افسردگی ،اضطراب ،استرس

فشار خون ،بیماری های گوارشی ،برونشیت

یبوست ،بی خوابی و…

بازتاب درمانی سوجوک

اگر از سوجوک برای کاهش وزن استفاده کرده اید بازتاب درمانی آن به صورت زیر خواهد بود.

سرعت گوارش و هضم مواد غذایی در بدن شما افزایش می یابد.

مشکلات رایج در بروز چاقی مانند یبوست ، نفخ معده و سایر مشکلات مربوط به دستگاه گوارش که سبب اختلال در عملکرد این دستگاه می شود در شما قابل بهبود خواهد یافت.

سرعت سوخت و ساز مواد غذایی در بدن شما افزایش یافته و  چربی سوزی به راحتی در بدنتان انجام می شود.

روند کاهش وزن برای شما آسانتر شده و شما به خوبی می توانید بر وزنتان کنترل داشته باشید و از این طریق به کاهش و تثبیت وزن خود کمک نمایید.

 

انجام سوجوک در چه افرادی و مواردی ممنوع است؟

در زنان باردار ،در هنگام گرسنگی ،خستگی و هنگام مصرف مواد مخدر و بیماری های حاد

مزایای طب سوجوک

مزایایی که طب سوجوک نسبت به روش های درمانی دیگر دارد بسیار قابل توجه است از جمله :

روشی کاملا بی خطر است و به سادگی می توان از آن استفاده کرد.

ابزارهای پیچیده ،گران و خارج از دسترس ندارد .

بسیاری از بیماری ها و دردها به سریع ترین حالت ممکن برطرف میکند.

هر کسی خودش به راحتی می تواند با آموزشی ساده به کار ببندد و می توان آن را به راحتی برای اطرافیان هم استفاده نمود.

در هر زمانی قابل استفاده است و محدویت زمانی ندارد.

ابزارهای طب سوجوک:

رنگ درمانی:

از آنجا که سیستم بدن متاثر از رنگ ها است این طب هم به خوبی از این تاثیر استفاده میکند.از کش های رنگی و خودکارهای رنگی به راحتی میتوان بهره برد مثلا رنگ سبز را به دلیل خاصیتی که در لاغری دارد در بند هایی از انگشت که بعدا به آموزش آن میپردازیم میبندیم و بهره میبریم

دانه درمانی:

در این روش از دانه های گیاهی در نقاط خاص برای درمان استفاده میشود مثلا هسته ی سیب ،گیلاس ،فلفل

مگنت درمانی:

در این روش با مگنت ها و آهنرباهای کوچک  نقاط خاص مورد نظرمان را پوشش میدهیم.

سوزن درمانی:

در این روش هم از سوزن باریک و ظریف برای تحریک نقاط استفاده میکنیم.

تعریف نقاط انطباقی یا سیستم انطباق در سجوک

ارگان های بدن در نقاطی از کف دست و پا و گوش منعکس و منطبق می شوند که به آن سیستم انطباقی گفته میشود و در صورت اختلال درارگان ها این اختلالات به این سیستم انطباقی منتقل میشود.

سوجوک و کانال های انرژی چاکراها :

برای تعدیل انرژی در سطح ذهن و جسم علاوه بر اینکه ارگان ها خیلی مهم هستند کانال های انرژی و چاکراها هم بسیار موثر هستند.و در طب سوجوک هم ما به این درمان های عمیق تر و بنیادی هم توجه میکنیم و میتوانیم درمانی عمیق داشته باشیم.که استفاده از رنگ ها و نورهای رنگی همین واقعیت را در طب سوجوک نشان میدهد که کانال های انرژی هم حتی در کف دست قابلیت انطباق دارد و تحت تاثیر قرار میگیرد.

طول جلسات درمانی:

اولین بار بیمار مورد بررسی قرار میگیرد مزاج و شرایط بیمار سنجیده میشود و بیماری او تشخیص داده میشود و شرحی از او در پرونده صورت میگیرد که در جلسات بعد با توجه به بررسی ها نوع درمان به او داده میشود و بسته به حاد بودن ،مزمن بودن ممکنه از چند روز تا چند هفته روند درمان طول بکشد.

سوجوک و درمان چاقی :

بهترین روش کنترلی برای وزن علم سوجوک است.رژیم های سخت و زودگذر ،در صورتی که سبک کنترلی سوجوک در کنارشان باشد بسیار آسان و ماندگار خواهند بود.این علم از ابزارهایش برای کنترل چربی ،افزایش سوخت و ساز و افزایش تولید و مصرف انرژی و در نهایت کاهش وزن اصولی و صحیح برای رسیدن به وزنی نرمال استفاده میکند.

چرا به سوجوک درمانی نیاز داریم؟

سوجوک چیست؟ این احتمال برای همه ما وجود دارد که به سوجوک درمانی نیاز پیدا کنیم. اتفاقاتی که بصورت معمول برای ما می افتد، مثل آسیب دیدن و هر چیزی که باعث درد در نواحی بدن شود. ممکن است درد ها ناشی از ژست‌های نادرست نشستن یا ایستادن، حرکات تند و … باشد. در حالت ایده آل، اجرای صحیح حرکات ارگونومی و شاید مراجعه به پزشک، باید راه حل مناسبی برای رفع این مشکلات باشد که البته کاری پرهزینه خواهد بود. در غیر این صورت، افراد می‌ توانند از روش ‌های درمانی خاصی چون سوجوک استفاده کنند تا به درمان و تسکین فوری درد منجر شود.

جالب است بدانید که بیماری‌ های مختلف بدن انسان نیز از طریق سوجوک قابل تشخیص هستند. در بیشتر مواقع سرمنشا بسیاری از بیماری‌ ها، استرس ‌های روانی هستند. این شامل استرس عمومی، اضطراب و ترس می ‌شود. با کمک این روش درمانی، می توان مشکلات روحی و روانی افراد را نیز بررسی کرد و از شدت یافتن آن جلوگیری کرد. به این ترتیب سد محکمی مقابل پیشرفت مشکلات روحی و در نتیجه آن‌ ها بیماری‌ های مختلف به وجود می ‌آید.

تفاوت بین سوجوک تراپی و طب سنتی

در طب سوزنی سنتی صدها نقطه تمرکز با سوزن تحریک می ‌شود. از آن جایی که این نقاط در بخش ‌های مختلف بدن پراکنده هستند، طب سوزنی نیز در هر قسمت از بدن اجرا می‌ شود، در حالی که در سوجوک درمانی، تنها دست و پا درگیر هستند.

رنگ درمانی سوجوک

سوجوک چیست؟ سوجوک بدن را عضوی هوشمند در نظر می گیرد. و بیان می دارد که رنگ بر روی مکانیسم های بدن اثر بسزایی دارد. از آن جا که چربی به رنگ زرد می باشد بنابراین استفاده از رنگ مخالف مانند رنگ سبز که سنبل باد می باشد می تواند باد و رطوبت بدن را از بین برده و از این طریق سبب لاغری بدن شود. بنابراین بستن یک کش سبز رنگ دور کف دست می تواند موجب سوختن چربی ها شود.

طبیب فام

عنبیه شناسی،طب سنتی،زالودرمانی،ماساژ درمانی