داروهای طب سنتی

سم زدایی چیست؟
14 آذر 1400
فصد خون بهتر است یا حجامت
23 آذر 1400

داروهای طب سنتی

داروهای طب سنتی گیاهانی هستند که حاوی موادی موثر برای درمان برخی بیماری است. این داروها برای درمان بیماری ها و تسکین درد تجویز می شوند. و اینکه چه گیاهی برای چه بیماری مناسب است. و برای چه بیماری مضر در طول تاریخ و با تجربه های فراوان بدست آمده است . که امروزه به راحتی قابل استفاده می باشد. ما در این مقاله به بررسی داروهای طب سنتی و مزایای آن می پردازیم. البته قبل از آن باید بدانید طب سنتی علمی است. که از آن برای درمان و پیشگیری بیماری ها، تناسب اندام و زیبایی و … استفاده می شود. که در حال حاضر به اهمیت آن در علوم مختلف پی برده شده است.

داروهای طب سنتی

 

طب سنتی چیست؟

طب سنتی قدمتی چندهزار ساله دارد. و یک شاخه از علم پزشکی است که خود به تنهایی کامل و جامع است. نگرش این علم به بدن انسان نگرشی جامع و کامل است. به این صورت که نگاهی پیشگیرانه به بیماری ها دارد. و درمان بیماری ها را با روش های ارزان و کم عارضه انجام می دهد. پایه داروها در طب سنتی گیاهان، کانی‌ها و مواد طبیعی یا ترکیبی از آنهاست. به عبارت دیگر در طب سنتی داروها هم با منشأ گیاهی و هم حیوانی استفاده می شوند. اما داروها در پزشکی جدید غالبا شیمیایی هستند.

طب سنتی برای هرکدام از مواد غذایی و گیاهی ارزشی جداگانه قائل است. که بعد از ورود به بدن تاثیرات آن قابل مشاهده است. و در تشخیص و درمان بیماری‌ ها از این خواص بهره می‌ گیرند.

داروی گیاهی برای کدام بیماری ها کاربرد دارد.

داروهای گیاهی برای درمان بیماری های مختلف و یا پیشگیری از آن ها کاربرد دارد. و در مواردی مشاهده شده است برای بیماری های صعب العلاج که داروهای شیمیایی پاسخگو نبودند. داروهای طب سنتی تاثیری شگرف داشته اند.

بیماری های زیادی توسط طب سنتی به راحتی درمان می شوند. از جمله:

درمان و بهبود برخی مشکلات رایج نظیر سردرد ، سرفه و جوش های پوستی

درمان بعضی مشکلات مزمن مانند ورم مفاصل، آرتروز، افسردگی خفیف و مشکلات رگ های واریسی

درمان کبد چرب و کاهش کلسترول خون

بهبود عملکرد دستگاه گوارش و درمان برخی مشکلات آن

بالا بردن توان جسمی

داروهای طب سنتی به چه صورت عرضه می شوند؟

با توجه به استقبال فراوان مردم از داروهای طـب سنتی و رواج پیدا کردن مصرف این داروها. شاهد رشد روز افزون تولید انواع داروهای گیاهی در ایران هستیم. امروزه داروهای گیاهی در انواع و اقسام شربت، روغن، کپسول و عرقیات تولید و عرضه می شوند.

طبیب فام

عنبیه شناسی،طب سنتی،زالودرمانی،ماساژ درمانی