Site icon طبیب فام

تشخیص بیماری از طریق عنبیه شناسی

تشخیص بیماری از طریق عنبیه شناسی

در این مقاله به تشخیص بیماری از طریق عنبیه شناسی میپردازیم . عنبیه شناسی علم شگفت انگیزی است که موضوع آن شناخت بیماری از راه عنبیه چشم است. این علم به ما اجازه می دهد  تا آنچه در درون بدن ما  روی می دهد را به راحتی شناسایی کنیم. که البته باور آن برای خیلی ها ممکن نیست. اما باید گفت با استفاده از این علم می توان قبل از به وجود آمدن بیماری ها برای پیشگیری آن اقدام کرد. البته این علم فقط علم پیشگیری نیست بلکه در درمان بیماری ها کاربرد بسیار وسیع تری دارد. به این صورت که در این شیوه درمانی وضعیت عنبیه، قسمت رنگی چشم، مردمک قسمت سیاه رنگ چشم و شبکیه و بخش گیرنده‌ های بینایی را مورد ارزیابی قرار می دهند .و هر تغییرات رنگی یا برجستگی در نواحی مورد نظر نشانه تلقی می شود.

 

عنبیه شناسی چیست؟

عنبیه شناسی روشی است که به وسیله آن پزشک یا ایریدولوژیست می تواند از علائم یا نشانه های موجود در عنبیه، وضعیت سیستم های مختلف بدن را شناسایی کند. این علائم تصویری دقیق از وضعیت بدن را نشان می دهند.

چهار اصل از عنبیه شناسی عبارتند از:

وضعیت اعصاب

وضعیت سیستم گردش خون و لنف

وضعیت تغذیه و کیفیت استراحت

وضعیت تنفس و حالت ذهنی

چگونه می توان از طریق عنبیه شناسی بیماری را تشخیص داد؟

چشم از بدن است که مغز را بطور کامل به تصویر می کشد. چون چشم ها راه ورود به مغز هستند.

به همین دلیل از طریق تغییر رنگدانه ها و ساختار عنبیه، می توان شرایط غیر طبیعی بدن را تشخیص داد.

عنبیه شناسی موثرترین روش ارزیابی در جهان است. علم عنبیه شناسی مکمل سایر شاخه های پزشکی است و باید مورد مطالعه متخصصان و پزشکان قرار گیرد.

همچنین عنبیه شناسی  بر روی انواع بیماری های ژنتیکی شناخت دارد. بدین صورت که می توان از طریق عنبیه بیاری های ارثی را نیز تشخیص داد.

کلام آخر

عاقلانه ترین راه برای حفظ سلامتی انسان، شناخت کامل بدن است.

وقتی انسان بدن خود را بشناسد، قطعا سلامتی را نیز با خود به همراه دارد.

علم عنبیه شناسی نقش مهمی در سلامتی انسان دارد.

در این شاخه از علم پزشکی، قبل از ایجاد مشکلات جدی، می توان بیماری را تشخیص داد و همچنین به افراد این امکان را داد تا در برابر بسیاری از بیماری هایی که با زمینه ژنتیکی یا بیماری هایی که بعدها قرار است در طول عمرش به وجود بیآید، پیشگیری های لازم را بعمل آورند.

 

طبیب فام

عنبیه شناسی،طب سنتی،زالودرمانی،ماساژدرمانی

 

 

 

 

خروج از نسخه موبایل