تاثیر ورزش و درمان سلولیت

از کجا بفهمیم بدنمان چه ویتامینی کم دارد؟
19 دی 1400
پیچیدن نایلون دور شکم چه تاثیری دارد ؟
23 دی 1400

تاثیر ورزش و درمان سلولیت

چربی ها و سلولیت ها مواردی هستند که به هیچ عنوان نمی توان به طور قطع تضمین کرد که از بین خواهند رفت. هیچ دارو، ژل موضعی و کرم و دستگاه های ورزشی نمی تواند چربی ها را از بدن به طور قطعی از بین ببرد. و اگر این اتفاق بیفتد نیز، بصورت مقطعی است. و نتیجه دلخواه را نخواهد داد. اما ورزش در کنار برنامه غذایی درست و کامل می تواند یک تضمینی برای نتیجه بهتر درمان سلولیت و از بین رفتن چربی ها باشد. اما سوال اینجاست که سلولیت چگونه ایجاد می شود؟ یکی از دلایل سلولیت، کم تحرکی و عادات بد غذایی است. مصرف بیش از حد چربی رفته رفته باعث ایجاد مشکلاتی از جمله سلولیت می شود. که در ادامه به بحث و بررسی درخصوص تاثیر ورزش و درمان سلولیت می پردازیم.

 

تاثیر ورزش و درمان سلولیت

ورزش مناسب برای درمان سلولیت

فقط ورزش کردن به تنهایی نمی تواند برای از بین بردن سلولیت موثر باشد. نوع ورزشی که انجام می دهید، و مشاوره با مربیان ورزشی کاربلد و حرفه ای نقش بسزایی در درمان سلولیت دارند.

ورزش هایی همچون پیاده روی، ایروبیک، دوچرخه سواری و وزنه برداری به تنهایی قادر به از بین بردن چربی های حاصل از سلولیت نیستند. اما ورزش های ترکیبی مانند ورزش های هوازی و قدرتی در کنار هم می تواند کمک شایانی برای رفع سلولیت کنند.

چون این دو ورزش مکمل یکدیگرند. ورزش هوازی چربی ها را کاهش می دهد .و تمرینات قدرتی چربی های اطراف عضلات را می سوزاند. پس با یک برنامه درست و با مشورت با یک مربی زبده و کاربلد می توانید این دو ورزش را در کنار هم انجام دهید.

چه ورزش هایی برای درمان سلولیت موثر است؟

عضلات بخش زیادی از بدن انسان را تشکیل می دهند. اگر عضله بدن کوچک و چربی آن قسمت زیاد باشد. در اصطلاح می گوییم سلولیت بوجود آمده است. پس برای از بین بردن سلولیت باید چربی ها را سوزاند. و عضلات را گسترش داد.

توصیه می شود در هفته سه بار و در هر بار به مدت 40 دقیقه ورزش کنید که بیست دقیقه ان را قدرتی و بیست دقیقه بصورت هوازی انجام شود. و سرعت ضربان قلب به 70 تا 80 درصد برسد.

ورزش باعث می شود جریان خون افزایش یابد و عضله سازی و سوخت و ساز کالری بیشتر شود و در مقابل سلولیت کاهش پیدا کند.

البته فراموش نکنید که برای درمان سلولیت ورزش های مخصوص پا بسیار موثرتر عمل خواهند کرد. ورزش هایی همچون دویدن، شنا، تنیس و … باید بطور منظم انجام و مداوم انجام شود.

 

طبیب فام

عنبیه شناسی،طب سنتی،زالودرمانی،ماساژ درمانی