بیماری هایی که طب سنتی معالجه می کند

حجامت
26 مهر 1400
بادکش درمانی
8 آبان 1400

بیماری هایی که طب سنتی معالجه می کند

طبق دستاوردهای دانشمندان و متخصصان مصرف داروهای شیمیایی برای درمان بیماری‌ها، عوارض زیادی را به همراه دارد. همواره پزشکان در خصوص عوارض داروهای شیمیایی هشدارهای لازم را داده اند. از همین رو از دیرباز، طب سنتی و درمان با گیاهان دارویی، چه در شرق و چه در غرب، بسیار مورد توجه بوده است. امروزه نیز با توجه به پیشرفت‌های علمی که در این زمینه صورت گرفته است و آگاهی هر چه بیشتر مردم نسبت به تأثیر درمان‌های سنتی، این مبحث به یکی از شاخه های پزشکی تبدیل شده است. که طرفداران خاص خود را دارد. در این نوشته به مبحث بیماری هایی که طب سنتی معالجه می کند می پردازیم. تا پایان با ما همراه باشید.

 

بیماری هایی که طب سنتی معالجه می کند

تاثیر طب سنتی بر درمان بیماری ها

با صدها دلیل مستند و علمی ثابت شده است که طب سنتی یکی از بهترین روش درمان بیماری ها است. بطوری كه حتی بیماری های نوین را هم مانند ایدز درمان می کند. طب سنتی در ایران جایگاه ویژه ای دارد که می تواند پاسخگوی درمان تمام بیماری های صعب العلاج باشد. چون دستاورد تلاش هزاران ساله ی دانشمندان است. البته باید به این نکته نیز توجه داشت كه طب سنتی ایران دارای عظمت علمی بالایی است و دانش ایرانیان همواره مورد قبول دانشمندان جهان بوده است.

بیماری هایی که با طب سنتی درمان می شود

بیماری های مربوط به قلب و عروق

رفلکس اسید معده

نفخ معده

زخم معده یا روده

کبد چرب

دیسک کمر

درمان از طریق طب سنتی چه مزیت هایی دارد؟

درمان از طریق طب سنتی مزایای زیادی به دنبال دارد. اول اینكه این روش هیچگونه عوارض منفی ندارد. اگر درمان صورت نگیرد، نیز بار منفی برای بدن انسان ندارد.

دوم اینکه از لحاظ اقتصادی این روش بسیار به صرفه تر است.

سوم با كاشت دارو و تولید و فناوری آن می توانیم اشتغال زایی گسترده ای را در كشور داشته باشیم.

کلام آخر

به شما توصیه می کنیم برای درمان بیماری ها از طریق طب سنتی تنها به مراكز درمانی معتبر كه در کار خود خبره و متخصص هستند، مراجعه كنید زیرا برخی از روش های درمانی طب سنتی مانند زالو درمانی و حجامت در صورتی كه زیر نظر پزشكی كه دوره های تحقیقاتی لازم را نگذرانده باشد و فاقد پروانه بهداشت باشد می تواند افراد را به بیماری های مانند ایدز و هپاتیت مبتلا كند .

 

طبیب فام

عنبیه شناسی،طب سنتی،زالودرمانی،ماساژ درمانی