بادکش درمانی

بیماری هایی که طب سنتی معالجه می کند
29 مهر 1400
زالو درمانی برای رفع ریزش مو
11 آبان 1400

بادکش درمانی

بادکش درمانی به عنوان یک درمان مکمل است که خاستگاه اولیه آن در کشور چین بوده است. که رفته رفته در آسیای شرقی رواج پیدا کرده و امروزه جایگاه ویژه ای در طب سنتی پیدا کرده است. بادکش درمانی یک نوع حجامت خشک است و روش درمانی آن به اینصورت است که تعدادی فنجان یا لیوان را روی پوست بیمار قرار می دهند. تا مکش ایجاد کند و و جریان خون در بدن را بهبود ببخشد.

 

بادکش درمانی

 

بادکش درمانی چیست؟

بادکش درمانی با جمع کردن خون در قسمتی از بدن که فنجان‌ ها روی آن قرار داده می ‌شوند، تنش عضلانی را کاهش می دهد، جریان خون کل بدن را بهبود می ‌بخشد و به ترمیم سلول ‌ها در بدن کمک می ‌کند. این مسئله باعث می شود بافت ها و عروق خونی کارایی بهتری داشته باشند. و به عنوان طب مکمل و جایگزین روش فوق العاده ای محسوب می شود.

عمل بادکش به نوعی فشارهای منفی را به وسیله ی هوای داخل ظرف تخلیه می کند. و به رفع التهاب و رفع استرس و … کمک شایانی می کند.

فواید بادکش درمانی

بادکش درمـانی  به ویژه بادکش گرم در  پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها تاثیر زیادی دارد. از جمله:

چاقی موضعی

اختلالات قاعدگی

کمر درد و دیسک کمر

آرتروز زانو

عفونت ریوی و آسم و تنگی نفس

انواع بیماریهای پوستی

ناباروری و نازایی

و خیلی از موارد دیگر که در علم نوین نیز به آن اشاره شده است.

نکات و توصیه های بادکش درمانی

قبل از انجام بادکش حتما نظافت را رعایت کنید. مثانه باید قبل از بادکـش کاملا تخلیه شود. اگر در حین انجام عمل بادکش پوست دچار تاول و قرمزی  شود جای نگرانی نیست. نازکی پوست، رطوبت اضافی بدن و مزاج بلغم دلایل عمده ی تاول و قرمزی است.  همچنین بعد از بادکش ممکن است افت فشار خون، سرگیجه، دردهای موضعی و بندرت برخی حالات ناخوشایند نیز پیش آید.

که البته اگر بیشتر از سه روز این علائم وجود داشته باشد، طبیعی نیست و باید به پزشک مراجعه کنید. علاوه بر این تورم و کبودی موضع  بعد از بادکش نیز در بدن کاملاَ طبیعی است که پس از مدت کوتاهی رفع خواهد شد.

عوارض بادکش درمانی

بادکش درمـانی معمولا عوارض جانبی چندانی ندارد. این نوع درمان اگر مشکلاتی به‌همراه داشته باشد، معمولا در حین درمان یا بلافاصله پس از آن رخ می‌دهد که در آن شرایط متخصص طب سنتی حضور دارد و سریعا مشکل را برطرف می کند.

طبیب فام

عنبیه شناسی،طب سنتی،زالودرمانی،ماساژ درمانی